ثبت نام سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۷۲۰۱
تعداد بازدید:۲۰۹
ثبت نام سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر بهزاد بهرامی نسب گفت: سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف اعتلای دانش، ایمان، اخلاق و بصیرت دینی دانشگاهیان و توسعه فضای معنوی و قرآنی در دانشگاه و زمینه ‌سازی انس و الفت دانشگاهیان با قرآن کریم و سیره معصومین(ع) و تدبر و عمل به آموزه‌های الهی برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره در سطوح دانشجویان، مدرسان و کارکنان برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: جشنواره قرآن و عترت دانشجویی در هفت بخش شفاهی، کتبی، پژوهشی، کتابخوانی، فناوری، ادبی و هنری و در 34 رشته برگزار می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: این جشنواره در بخش های شفاهی، کتبی، پژوهشی، کتابخانه ای و ادبی برگزار می شود که بخش شفاهی شامل قرائت به روش تحقیق، قرائت به روش ترتیل، حفظ دو جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ده جزء، حفظ بیست جزء، حفظ كل، دعا و مناجات خوانی، اذان و تواشیح است.

دکتر بهرامی نسب اضهار داشت: بخش كتبی این جشنواره نیز شامل رشته های مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، احادیث اهل بیت(ع)، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با  سیره معصومین(ع)، احکام و پرسمان قرآنی است.

وی عنوان کرد: بخش پژوهشی شامل مقاله قرآن وعترت، ایدة قرآنی، کارآفرینی قرآنیبخش فناوری رشته های تولید نرم افزار و اپلیکیشن قرآنی و کانال شبکه های مجازی قرآنی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: بخش کتابخوانی نیز در رشته های بررسی و نقد کتاب و تلخیص کتاب برگزار خواهد شد.

دکتر بهرامی نسب اظهار داشت: بخش ادبی جشنواره نیز شامل رشته های شعر، داستان نویسی، نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه‌نویسی و بخش هنریشامل رشته های خوشنویسی، نقاشی، عكس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق ومنبت و طراحی پوستر است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: جشنواره در سطح مدرسان و کارکنان نیز در دو بخش بخش کتبی در رشته های مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، احادیث اهل بیت(ع)، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم و در بخش پژوهشی در رشته مقاله قرآن و عترت و بررسی و نقد کتاب برگزار می شود.

دکتر بهرامی نسب اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام در این جشنواره ۳۱ خرداد ماه است و ثبت‌نام از طریق پایگاه ایتنرنتی دانشگاه به نشانی www.uast.ac.ir صورت می‌پذیرد.

وی گفت: این جشنواره در دو سطح استانی و کشوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود که مرحله استانی جشنواره در خرداد و تیر ماه 96 و مرحله کشوری جشنواره در شهریورماه 96 در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: دانشجویان برگزیده این جشنواره به جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان معرفی خواهند شد.

جهت ثبت نام و دریافت پوستر و آیین نامه جشنواره اینجا را کلیک کنید.


نظر شما :