نشست قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

۰۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ کد : ۲۷۱۹۰ اسلایدر اخبار
تعداد بازدید:۲۲۸
نشست قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

نشست قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی با حضور سردار فضلی جانشین رئیس بسیج مستضعفین، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، داوود گودرزی رئیس سازمان بسیج دانشجویی در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در این نشست همچنین دکتر ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه های فنی حرفه ای، پیام نور، فرهنگیان، جهاد دانشگاهی، مسئولان بسیج دانشجویی کشور و نمایندگان نهاد مقام معظم رهبری و اعضای ستاد مرکزی راهیان نور کشور نیز حضور داشتند.

دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این نشست ضمن تشکر از اعضای قرارگاه راهیان نور و تلاش های صورت گرفته در این عرصه از اختصاص بودجه مناسب فرهنگی و راهیان نور در سال جاری در دانشگاه جامع خبر داد.

وی اظهار داشت: راهیان نور یک کار فرهنگی بسیار بزرگ است . به خصوص برای نسل جوان و جدید ما که دوران دفاع مقدس را درک نکرده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: همین که دانشجویان در این محیط قرار می گیرند و این رشادت ها را می بینند هم برروی آن ها تأثیر متفاوت دارد هم می تواند زمینه فرهنگی مناسبی برای پرورش نسل آینده کشور باشد.

وی افزود: وزارت علوم آمادگی دارد برای تخصیص بودجه و تعیین ردیف اختصاصی راهیان نور در سال های آتی، پیشنهادات ستاد راهیان نور را بررسی و برای عملیاتی شدن آن اقدام کنند.

سردار علی فضلی جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور نیز ضمن تشکر درخصوص فعالیت های دانشگاه علمی کاربردی و حمایت های رئیس دانشگاه از اردوی راهیان نور گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و لزوم انتقال آن به نسل های جدید، همه مسئولان باید نهایت تلاش خود را در برای مدیریت هزینه های اردویی برای مشارکت و حضور بیشتر دانشجویان و اساتید در این برنامه انجام دهند.

وی بر لزوم برنامه ریزی برای برگزاری این اردوها در طول سال و عدم تمرکز برنامه ها در زمان پایان سال اشاره کرد.

دکتر ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از حمایت های دانشگاه جامع علمی کابردی برای گسترش کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی تقدیر کرد.

وی بر استفاده از تمامی امکانات دانشگاه ها از جمله وسایل نقلیه و فضاهای دانشگاهی برای اسکان کاروان ها و توسعه هرچه بیشتر اردوهای راهیان نور تاکید کرد.

دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز ضمن ارائه گزارش فعالیت های دانشگاه در حوزه فرهنگی و راهیان نور از تمامی دست اندرکاران این برنامه تقدیر کرد و خواستار حمایت ویژه وزارت علوم از دانشگاه برای گسترش بیشتر برنامه های فرهنگی و اردوهای راهیان نور شد.

احمد دارابی سرپرست دفتر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از برگزاری اردوی راهیان نور از افزایش 40 درصدی بودجه راهیان نور در سال جاری، برگزاری اردوی راهیان نور غرب و راهیان نور دریایی و گسترش برنامه های حوزه ایثار و شهادت در این دانشگاه خبر داد و از حمایت های ریاست دانشگاه تقدیر کرد.

گودرزی رئیس بسیج دانشجویی و دبیر قرارگاه راهیان نور نیز دستور جلسه و محورهای مورد بحث را شامل تشکیل قرارگاه های استانی راهیان نور، تشکیل قرارگاه راهیان نور دانشگاه های ستادی، گزارش راهیان نور علمی کاربردی، ارائه طرح نظرسنجی و افکارسنجی راهیان نور مطرح کرد که اعضا پیشنهادات و نقطه نظرات خود را اعلام و تصمیمات لازم شد.

در این جلسه راهکارهای جلب مشارکت از نهادهای مختلف برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این اردوها مطرح شد.

نظر شما :