توسعه فعالیت انجمن های علمی در دانشگاه جامع علمی کاربردی/ وجود 1030 انجمن در دانشگاه

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۷۱۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۸۷
توسعه فعالیت انجمن های علمی در دانشگاه جامع علمی کاربردی/ وجود 1030 انجمن در دانشگاه

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: توسعه فعالیت انجمن های علمی از اولویت های این دانشگاه است چراکه این انجمن ها می توانند به اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر بهزاد بهرامی نسب گفت: درحال حاضر 1030 انجمن علمی دانشجویی فعال در مراکز این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که برنامه داریم در سال جاری از نظر کیفی فعالیت این انجمن ها را توسعه دهیم.

وی افزود: همچنین با برنامه‌ریزی منسجم در واحدهای استانی و مراکر علمی کاربردی کشور، تعداد انجمن‌های علمی دانشگاه در سال جاری افزایش خواهد یافت.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: اولویت این دانشگاه توجه به انجمن های علمی و دانشجویی، اختراعات و ابتکارات و طرح‌های خوداشتغالی در مراکز علمی کاربردی است تا بدینوسیله بتوان در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور نقش مؤثری ایفا کرد..

دکتر بهرامی نسب گفت: هر یک از گروه های درسی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند یک انجمن علمی دانشجویی راه اندازی کنند و از طریق این انجمن ها طرح های خود اشتغالی تعریف شود.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک های مالی به انجمن های علمی این دانشگاه اختصاص می داد که این کمک ها قطع شده و امیدواریم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجددا روند اختصاص کمک مالی به انجمن های علمی و دانشجویی این دانشگاه را اجرایی کند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: درحال حاضر از بودجه فرهنگی دانشگاه به انجمن های علمی و دانشجویی فعال کمک مالی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: طبق دستورالعمل سال 94 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای انسجام بخشی به انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکیل اتحادیه‌های علمی دانشجویی در دستور کار قرار گرفت.

دکتر بهرامی نسب تأکید کرد: اتحادیه‌های علمی دانشجویی از تجمیع انجمن‌های علمی دانشجویی هم‌گروه شکل می‌گیرند.


نظر شما :