Aryanic
  • اولین جشنواره درون دانشگاهی رویش
  • جشنواره درون دانشگاهی حرکت
  • المپیاد ورزشی دانشجویی
  • جشنواره ملی مقاومت و پایداری
  • مراسم تجدید میثاق
  • مدیریت پسماندها
  • کانال تلگرامی

فعالیت های مرکز

 

اهم فعالیتها:

با وجود اینکه چارت سازمانی مرکز فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاه در تابستان 95 تصویب شد، اما فعالیتهای قرآنی دانشگاه از سال 1384 آغاز شده بود که اهم برخی از فعالیت­های قرآن و عترت دانشگاه به شرح ذیل است:

1.       برگزاری دوازده دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمي كاربردي

همه ساله جشنوارة قرآن و عترت دانشگاه جامع علمي كاربردي در سطوح دانشجویان، مدرسان و کارکنان، در شش بخش (شفاهي، كتبي، هنري، ادبي، پژوهشی و فنآوری)در 31 استان كشور (در دو مرحله استاني و كشوري) برگزار مي‌گردد و دانشجويان برگزيده به جشنواره ملي قرآني دانشجويان سراسر كشور راه مي‌يابند. و دانشجویان برگزیده قرآنی علاوه بر دریافت جوایز، از تخفیف شهریه دانشجویی نیز برخوردار می­شوند.

از ثمرات این جشنواره ها، احراز رتبه اول رشته قرائت تحقیق توسط دانشجوی علمی کاربردی (آقا وحید خزایی) در پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان بود.

2.        حضور در بخش دانشگاهي نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

از مهمترين فعاليتهاي فرهنگي و قرآني دانشگاه، حضور فعال در بخش دانشگاهي نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم است كه هر سال با فراخوان عمومي از مراكز آموزش علمي كاربردي سراسر كشور، آثار فاخر هنري و ادبي دانشجويي جمع آوري و در غرفه هاي دانشگاه به نمايش گذاشته مي‌شود. که تاکنون در هر دوره غرفه دانشگاه جزوه غرفه های برتر شناخته شده است.

3.       حمایت از کانونهای قرآن و عترت دانشجویی

این کانونها با پتانسیل دانشجویی تشکیل و در جهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت در سطح مراکز علمی کاربردی فعالیت می­نمایند.

4.        اجرای برنامه حفظ تلفنی قرآن کریم

این برنامه بعد از فراخوان و ثبت نام از علاقه­مندان، به صورت تلفنی برنامه حفظ قرآن خود را زیر نظر مربیان مجرب آغاز می­کنند و در پایان گواهی لازم به شرکت کنندگان داده می­شود.

5.        شرکت در سایر جشنواره های مرتبط با حوزة قرآن و عترت

از جمله چهار دوره جشنواره مطالعات قرآنی، دو دوره جشنواره صحیفه سجادیه، دو دوره جشنواره نهج البلاغه، یک دوره جشنواره فیلم­های کوتاه قرآنی و ...